Připojte se k našemu týmu Knihovna.ai

Tým Knihovna.ai

Na projektu Knihovna.ai hledáme nové člen(k)y našeho týmu, kteří by nám pomohli s výzkumem a se šířením sociálních inovací do knihoven. Jedná se o placenou nabídku. Zapojení na projektu je možné po dobu jeho trvání, tj. do května 2024.

Hlavními cíli našeho projektu je:

• zmapovat, jak veřejné knihovny mohou pomáhat dospělým pracujícím připravovat se na posilující digitalizaci, automatizaci a robotizaci práce,
  • navrhnout a otestovat nástroje, které knihovníkům dodají inspiraci a podporu pro další rozvoj služeb, co reagují na sociální dopady AI.

Jak postupujeme?

• Využiváme metody human-centred designu, systemického i spekulativního designu.
  • Vyvíjíme nástroje, které nám umožní projekt otevírat zájemcům zvenčí podle principů otevřené vědy.

O nabídce

S čím nám můžeš pomoci?

• spolupráce na výzkumných rešerších,
  • přepisování výzkumných rozhovorů,
  • komunikování výstupů na projektový web.

Jaká je naše pracovní filozofie?

• Pracujeme převážně na dálku – komunikujeme spolu přes Discord, práci si organizujeme v Notion, na analýzu výzkumných dat používáme Dovetail, nápady si zakreslujeme do Miro.
  • Není problém pracovat z domova/odkudkoliv a časově si práci rozvrhnout podle svých možností a preferencí.

O Tobě

• Více než zkušenosti je pro nás důležitá spolehlivost, samostatnost, chuť objevovat s námi propojení AI, sociálních inovací a knihoven.
  • Práce na projektu by pro Tebe měla být příležitostí pro zkoušení nových věcí a pro společné učení se.

Neodpovídá to tomu, co zrovna hledáš, ale máš chuť se zapojit jinak?

Na konkrétním zapojení se můžeme domluvit individuálně podle tvých časových kapacit a preferencí (co by sis rád/a vzal/a na starost nebo si prakticky vyzkoušel/a).

— s ❤️ tým Knihovna.ai

Ozvi se nám

Těšíme se na nové možnosti spolupráce. Neváhej se nám ozvat na adrese kiskxai@gmail.com.